Wersja kontrastowa

„Ku Zwycięstwu” podbija PGA

Anna Mączka i Aleksandra Nowak z Hejka Studio fot. Ewa Konarzewska-Michalak
Anna Mączka i Aleksandra Nowak z Hejka Studio fot. Ewa Konarzewska-Michalak

Hejka Studio wystawiło się na targach Poznań Game Arena z historyczna grą „Ku zwycięstwu”. Młodzież z entuzjazmem przyjęła produkcję stworzoną przez studentów historii UAM.

W sobotę przy stoisku Hejka Studio od rana do wieczora panował ruch. Nie brakowało chętnych do wypróbowania gry „Ku zwycięstwu” opowiadającej o tym, jak Polacy odzyskiwali wolność. Żeby zagrać trzeba było trochę poczekać, a gadżety z logo gry rozchodziły się jak świeże bułeczki. Młodym graczom spodobała się m. in. klimatyczna grafika pasująca do czasów, w których rozgrywa się historia oraz logicznie prowadzona akcja – takie opinie słychać było na hali.

Zobacz: Gra Ku Zwycięstwu. Sposób na niepodległość

Stoisko z grą komputerową Hejka Studio

Goście nie dawali chwili wytchnienia twórcom, którzy cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania popularyzując przy okazji historię. Wielu z nich dopiero przy stoisku Hejka Studio dowiedziało się kim był hrabia Władysław Zamoyski – wcześniej jego nazwisko kojarzyli z miastem Zamościem.

Stoisko z grą Ku Zwycięstwu

W piątek wizytę studentom złożył premier Mateusz Morawiecki, który z uznaniem wyraził się o ich projekcie.

Na PGA Hejka Studio wystawiło pierwszy akt gry – na pełną wersję poczekamy, ale niedługo – będzie dostępna przed rocznicą powstania wielkopolskiego.

Z grą można jeszcze zapoznać się w niedzielę   – zapraszamy na stoisko w hali 5A na MTP.

 

Kultura Wydział Historii
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.