Życie Uniwersyteckie Nr 6/2007

4 - 5 | Kalendarium
Prezentujemy wybór najważniejszych wydarzeń ubiegłego miesiąca oraz zapowiedzi uroczystości, konferencji i koncertów, które wkrótce odbędą się.

ZASILANIE
10 - 11 | Zasilanie
• • W innowacyjnej przestrzeni
Z prof. Stefanem Jurgą, wiceministrem nauki rozmawia Jolanta Lenartowicz.

• • Bociany online
Pierwsze pisklę wykluło się w nocy z 15. na 16. maja 2007 r. w monitorowanym internetowo gnieździe bocianów białych w Przygodzicach koło Ostrowa Wielkopolskiego.

Ćwiczenia z kształcenia
12 - 13 | Presja praktyk
Przy ich wyborze studenci kierują się różnymi motywacjami: koniecznością, chęcią zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy, a coraz częściej również strachem. Absolwent, który nie może się pochwalić praktykami odbytymi w okresie nauki, uchodzi za osobę  niezaradną i trudniej zdobyć mu pracę.

Biografie
14 - 15 | Archiwum ludzkich losów
W szczytowym punkcie starań o integrację, o zbliżenie polsko-niemieckie zauważyłem, że pogłębiona refleksja nad ludzkim życiem buduje porozumienie między podziałami.

Życiowe zasady
16 - 17 | Życie według Lorenca
Jubileusze to moment, w którym warto i trzeba spojrzeć za siebie. Choćby po to, by „z myślą o przeszłości, ku przyszłości się skłonić”. Z gronem profesorów-jubilatów spotkał się rektor, prof. Stanisław Lorenc. Były podziękowania, miłe słowa, gratulacje.

ku pamięci
20 | UCZONE ULICE:
Wizjoner Adam Skałkowski należąc do licznego „zaciągu” naukowców o kresowych korzeniach, którzy w 1919 roku tworzyli przyszły UAM.

Czas na zmiany
21| Wkrótce przeprowadzka
Z Tadeuszem Wallasem, zastępcą dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa rozmawia Jolanta Lenartowicz.

Przez granicę
22 - 23 | Na konkurencyjnym rynku
Niemieckie szkoły wyższe Uniwersytety (Universitäten) podobnie jak w Polsce są typowymi uczelniami w klasycznym stylu, które łączą badania z nauczaniem

na sportowo