Życie Uniwersyteckie Nr 5/2007

• • Stulecie urodzin prof. Janusza Pajewskiego
• • Doctorat honoris causa dla prof. Czesława Błaszaka

na niebie
8 | Dlaczego Słońce siê nie uśmiecha?
Park w środku nocy – taka sceneria przypomina film grozy lub thriller. Tym jednak, którzy w kwietniowy weekend wybrali się do Obserwatorium Astronomicznego UAM, podobne okoliczności będą kojarzyć się z oglądaniem Księżyca, Wenus i Saturna.

„Gandhiemu”
12 - 13 | Swojego mistrza, prof. Zygmunta Ziembińskiego wspomina prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz

Impresje
15 | Wiosna... panie studencie!

studencka kultura
16 - 17| Brakuje ułańskiej fantazji – co się  stało z kulturą studencką?

koniec wieńczy dzieło
18 - 19 | Absolutoryjne zdjęcie w półcieniu
Uroczysty nastrój, wzruszenie rodziców, duma absolwentów. Kwiaty i gratulacje.

Juwenalia
20 | „Złączeni, ale nie spięci”
Tegoroczne Juwenalia ruszyły pod hasłem „Złączeni, ale nie spięci”. Mimo niesprzyjającej aury można uznać je za udane, chociażby ze względu na fakt, że po raz pierwszy od kilku lat odbyły się one na wszystkich poznañskich uczelniach.

Praca
21| Kolejne kroki na ścieżce kariery

22 - 25 | Czterdzieści lat minęło...
Pierwszy poważny koncert Chór Akademicki UAM dał 6 marca 1967 r. na schodach przed salą 117.

absolwenci
26 - 29 | Po co się stowarzyszać
Uniwersytet to nie tylko uporządkowany zbiór profesorów i studentów, lecz przede wszystkim żywa wiedza, pobierana i pomnażana przez kolejne roczniki akademickie, a następnie realizowana - poprzez absolwentów - w życiu społecznym kraju.

na sportowo
30 - 31 Student - sportowiec?
Jak co roku, wielu studentów UAM stanęło przed dylematem -  czy w Dzień Sportu wziąć udział w zawodach, czy potraktować go jako przerwę w zajęciach i zostać dłużej w łóżku, by odespać zarwane noce.

Fotografia okładki
Okładka Życie Uniwersyteckie