Wciąż brakuje tak wiele, a czasu coraz mniej

dr Agnieszka Wagner

Po sukcesie kiermaszu na Wydziale Neofilologii, podczas którego zebrano 16 tys. złotych, wciąż można pomóc wpłacają pieniądze na internetową zbiórkę pieniędzy. Pomoc zaoferowało już ok. 1000 osób, jednak to wciąż za mało, aby zakończyć akcję. Wciąż brakuje 50 tys. zł. do pełnej sumy pieniędzy. Zbiórka trwa do jutra

Choroba dr Agnieszce Wagner towarzyszy od 9 lat. Koszty terapii, którą rozpoczęła w grudniu 2015 roku oscylują wokół 10.000 EURO rocznie, nie wliczając kosztów terapii protonowej (22.000 EURO), która uratowała ją przed bardzo inwazyjną i okaleczającą operacją, i powstrzymała dalszy rozwój choroby. Jedną trzecią kosztów "protonów" ponieśli ludzie dobrej woli, którzy okazali mi wiele przyjaźni, wpłacając pieniądze na moje subkonto w Fundacji Onkologicznej Nadzieja.

- Dzięki decyzji o podjęciu takiego właśnie leczenia ostatnie 3 lata były najbardziej twórczym i rozwojowym okresem mojego życia. W najbliższych tygodniach czeka mnie kolejna terapia protonowa i jestem bardzo szczęśliwa, że się na nią zakwalifikowałam, co wcale nie było oczywiste. Ta terapia jest dla mnie jedynym rozwiązaniem gwarantującym z jednej strony zatrzymanie dalszego rozpadu mojego kręgosłupa i progresji choroby, a z drugiej - normalne funkcjonowanie jak w codziennym życiu wolnym od choroby. Jej koszt wyniesie 30.000 EURO (ok. 130.000 zł). Nie dysponujemy tak wielką sumą, jest ona poza naszym zasięgiem - opisuje dr Wagner.

Czytaj także: Ponad 16 tys. zł dla Agnieszki Wagner

Pani dr Agnieszce Wagner wciąż można pomóc wpłacając dowolną kwotę przez Zrzutkę.pl (przyjazny i bezpieczny sposób) lub na jej subkonto w Fundacji: 03 1050 1025 1000 0090 7328 2841, tytułem: FON-SUB-WAG07 + Agnieszka Wagner. Zbiórka trwa jeszcze przez tydzień, jednak wciąż brakuje 50 tys. zł.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie