Warsztaty „pod chmurką”, czyli sierpień w PPNT

Fot. Jagoda Haloszka

Bańki mydlane mają wielu zwolenników, zarówno wśród młodszych, jak i wśród starszych odkrywców. Mało kto jednak skupia się na fizycznym obliczu baniek mydlanych, dlatego też zapraszamy na zupełnie nowe zajęcia w Laboratorium Wyobraźni.

Sprawdzimy, czy bańki mydlane mogą lewitować lub płonąć. Dowiemy się, czy bańki da się… zamrozić. Co ważne, poznamy recepturę na roztwór, dzięki któremu uzyskamy piękne bańki mydlane. Spróbujemy również namalować obrazy przy pomocy baniek mydlanych. Będzie kolorowo, widowiskowo i ekscytująco!

Charakter warsztatów: warsztaty „pod chmurką” na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B). W przypadku złych warunków atmosferycznych, zostaną przeprowadzone alternatywne warsztaty w namiocie na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Termin: sobota, 3 sierpnia

Godzina rozpoczęcia: 10:00. 11:45, 13:30, 15:15

Czas trwania: 1h

Bilety:

Pozostałe zajęcia w Laboratorium Wyobraźni PPNT w sierpniu:

10 sierpnia

Dzień Najmłodszego Odkrywcy

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowano program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy. Tym razem Zespół LW przygotował experymentarium Laboratorium Poszukiwaczy Skarbów dla Najmłodszych oraz zwiedzanie ekspozycji na Wystawie Czerwonej.

17 sierpnia, 24 sierpnia

Wracają Pakiety pełne!

Oznacza to, że jedno wejście gwarantuje aż trzy atrakcje. I  tak też 17 sierpnia przygoda zacznie się od experymentarium Fizyka malowana światłem, czyli fotografia okiem małych naukowców, dalej do odkrycia będzie ekspozycja na Wystawie Zielonej pod nazwą Barwy, światło i ruch, a zwieńczenie to projekcja filmu Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów w naszym Planetarium. 24 sierpnia z kolei zdominuje warsztat Kosmiczna robotyka, następnie, jak wyżej, zwiedzanie Wystawy Zielonej oraz wizyta w Planetarium.

Aby być na bieżąco, zachęcam do śledzenia aktualności na stronie Laboratorium Wyobraźni!

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie