Warsztaty kreatywnego pisania Michała Larka

Michał Larek fot kolo.pl
Obraz

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zorganizowała - dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu - warsztaty kreatywnego pisania. Zajęcia prowadził Michał Larek, dziennikarz, pisarz, wykładowca w Zakładzie Literatury i Kultury Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- Chciałbym kiedyś napisać piękną opowieść w stylu Zafóna, Sparksa czy Musso, ale.. ale, faktycznie, energia, która mnie popycha do pisania, jest energią mroczną, niekiedy demoniczną - mówił niedawno w rozmowie z Życiem Michał Larek - Próbuję to przełamać humorem. Moje książki wzbudzają strach, podniecenie, przerażenie, ale też liczę, że raz po raz czytelnicy się zaśmieją.

Dr Michał Larek - pracownik Instytutu Filologii Polskiej w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej UAM, zajmuje się kulturą popularną. W tym roku akademickim prowadził zajęcia „Kryminalny Poznań” na Wydziale Chemii UAM. Wykłada też w szkole kreatywnego pisania Maszynadopisania.pl. Jako autor kryminałów debiutował w 2014 roku, gdy wraz z Waldemarem Ciszakiem wydali reportaż „Martwe ciała” o poznańskim nekrofilu Edmundzie Kolanowskim. W 2016 roku napisał książki „Punkty zapalne. Dwanaście rozmów o Polsce i świecie” (z Jerzym Borowczykiem) oraz „Mężczyzna w białych butach”. Obecnie pracuje nad serią kryminałów „Dekada”. Dotychczas ukazała się „Furia” oraz „Na tropie”.

Czytaj też: Michał Larek. Kryminalista z UAM

Wydarzenia Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej