Wersja kontrastowa

Uniwersytet bez barier

Na UAM uczy się ponad 800 osób z niepełnosprawnościami. Wśród nich są osoby, które dopiero rozpoczynają swoją naukową przygodę na uczelni wyższej. To właśnie dla nich zostało zorganizowane Spotkanie Adaptacyjne dla Studentów z Niepełnosprawnościami, dzięki któremu łatwiej będzie im rozpocząć naukę, znaleźć windę czy poruszać się po budynkach akademickich. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Zrzeszeniu Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” oraz Biurowi UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami.

 

Celem spotkania jest zaprezentowanie nowo przyjętym studentom wsparcia, jakie oferuje uniwersytet osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

- Studenci odwiedzą m.in. Bibliotekę Książki Mówionej, Multimedialną Pracownię Nauki Języków Obcych, Poradnię Psychologiczną i Szkołę Wychowania Fizycznego i Sportu. W trakcie spotkania poznają rozwiązania wspierające osoby nie(do)słyszące i nie(do)widzące, przystosowanie uczelni dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz dostępne na UAM wsparcie psychologiczne – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

Czytaj również Dr Anna Przekoracka. Laboratorium na placu zabaw

Podczas oficjalnej inauguracji spotkania, pierwszoroczni studenci mogli spotkać się z prorektor ds. studenckich, prof. Bogumiłą Kaniewską oraz zapoznać się z propozycjami pomocy materialnej. Spotkanie potrwa do 27 września.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.