UAM w gotowości, by pomóc poznańskiemu szpitalowi

Fot. Adrian Wykrota

20 pokoi w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach koło Poznania czeka w gotowości na przyjęcie pracowników Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu udostępni je nieodpłatnie.

Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki wystosował w tej sprawie pismo do dyrektora szpitala, dra Bartłomieja Gruszki. - Władze i społeczność Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyrażają swoją głęboką wdzięczność dla Zespołu pańskiego szpitala, zaangażowanego w sposób najbardziej bezpośredni w walkę z COVID-19. Naszą wdzięczność chcielibyśmy poprzeć konkretną propozycją pomocy – napisał rektor. Jak dodał, pokoje w ośrodku UAM mógłby stanowić bazę noclegową dla tych pracowników szpitala, którzy, obawiając się o zdrowie swoich bliskich, chcą odpocząć w izolacji od rodziny.

Czytaj także: Prof. Bogumiła Kaniewska zachęca do pomocy seniorom

Propozycja UAM została dobrze przyjęta przez szpital. W telefonicznej rozmowie dyrektor placówki podziękował za pamięć i podkreślił, że jeśli zajdzie taka potrzeba, szpital skorzysta z oferowanej pomocy.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie