Stypendyści Programu im. Stanisława Ulama na UAM

Obraz

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej informuje, że pierwszy nabór wniosków w Programie im. Stanisława Ulama został rozstrzygnięty. Przez dwa lata na UAM badania prowadzić będą Zehra Taşkın z Turcji, Giulia Cabras z Niemiec oraz Chiara Cortinovis z Włoch. Stypendyści Programu Ulama otrzymali dofinansowanie od 247 tys złotych do 334 tysięcy złotych.

Stypendia Dyrektora NAWA otrzyma 70 zagranicznych naukowców, którzy wkrótce rozpoczną pobyty naukowe w polskich uczelniach i jednostkach naukowych. Zwycięscy naukowcy startujący w programie Ulama zostali wyłonieni z 355-osobowej grupy aplikantów zainteresowanych prowadzeniem badań naukowych w Polsce.

Stypendia Dyrektora NAWA w Programie im. Stanisława Ulama otrzyma 70 zagranicznych naukowców, którzy wkrótce rozpoczną pobyty naukowe w polskich uczelniach i jednostkach naukowych.

Spośród wyłonionych do finansowania wniosków do programu im. Stanisława Ulama najwięcej zostało przygotowanych przez naukowców przyjeżdżających z Indii (9), Niemiec (7), Ukrainy (6), Włoch (4), Republiki Czeskiej (4), Brazylii (3), Turcji (3), Serbii (3), Wielkiej Brytanii (3). Już wkrótce do Polski przyjadą także naukowcy z Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Chile, Egiptu, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Iranu, Japonii, Jordanii, Kostaryki, Nigerii, Pakistanu, Portugalii, RPA, Rosji, Słowenii i USA.

Czytaj też: Stypendyści Programu Kirklanda znów na UAM

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie