Wersja kontrastowa

Studenckie śniadania, czyli poznaj akademickie miasto Poznań

Fundacja Jeden Uniwersytet zaprosiła dziś na swoje pierwsze studenckie śniadanie online. Dzięki temu projektowi kandydaci na studia, nie ruszając się z domu, mogą lepiej poznać poznańskie uczelnie.

- Inicjatywa studenckie śniadania pojawiła się w Fundacji Jeden Uniwersytet, jako odpowiedź na zapotrzebowanie spowodowane pandemią. W tym roku kandydaci na studia mieli ograniczony dostęp do uczelni. Ze względu na reżim sanitarny nie mogli przyjechać i zobaczyć swojej wymarzonej uczelni "od środka". Dlatego wyszliśmy z inicjatywą, aby mimo wszystko pokazać uczelnie i zaprezentować kierunki studiów a także przedstawić opinie studentów na temat uczelni i miasta. Chcieliśmy pokazać Miasto Poznań jako miasto akademickie - mówi Marta Gruszczyńska-Ludwiczak, koordynator projektów Fundacji Jeden Uniwersytet. 

Data wydarzenia, jak się okazuje nie była wcale przypadkowa. Dziś o północy został ogłoszony Ranking Perspektyw.

- Na pewno bardzo cieszymy się, że UAM, zachował swoją dotychczasową pozycję. Mamy dzisiaj prawdziwe akademickie święto w Poznaniu - podkreśla Pani Koordynator. 

Czytaj także: UAM wśród trzech najlepszych uniwersytetów w kraju

Jak informują organizatorzy, studenckich śniadań ma być więcej. W przyszłości nadawane będą prosto z poznańskich uczelni publicznych i niepublicznych. 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.