Siatkarki UAM są najlepsze w Polsce

Siatkarki UAM. Justyna Kozłowska i Weronika Antczak Fot.Grzegorz Jędrzejewski / Biuro Prasowe AZS

Justyna Kozłowska i Weronika Antczak reprezentujące Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu wygrały turniej siatkówki plażowej kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Gdyni. Podczas całych zawodów przegrały tylko raz. Siatkarki UAM są najlepsze.

Po raz pierwszy w historii Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbywały się we wrześniu. Od piątku do niedzieli o akademickie mistrzostwo kraju walczyło na plaży w Gdyni przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego 59 par: 30 żeńskich i 29 męskich.

Bez ligowców

W tym gronie zabrakło gwiazd znanych z meczów ligowych. Wszystko przez to, że ci zaczynają już rywalizację – męska PlusLiga w weekend rozpoczęła już rozgrywki, a żeńska Tauron Liga rusza w kolejny weekend.

Do rozgrywek finałowych, z czterech półfinałowych turniejów męskich i czterech żeńskich, awans uzyskali reprezentanci 34 uczelni.

UAM reprezentowały dwa duety kobiece: Justyna Kozłowska i Weronika Antczak oraz Julia Kucner i Urszula Bogacz.

Zacięty finał

Obie pary dobrze zaczęły turniej, wygrywając wszystkie piątkowe mecze. Gorzej poszło im w sobotę. Dla duetu Kucner/Bogacz dwie porażki oznaczały pożegnanie z walką o medale. Z kolei parze Kozłowska/Antczak jedna porażka nie przekreśliła drogi do pierwszej czwórki.

W niedzielnym półfinale Kozłowska i Antczak pokonały 2:0 parę Agnieszka Krawczyk/Adrianna Gaś z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W finale starły się z duetem Kinga Legieta/Patrycja Jundziłł z Uniwersytetu Łódzkiego, z którymi przegrały w sobotę 1:2. Jak podkreślają organizatorzy, decydujący mecz kobiet był ozdobą turnieju. Rywalizacja była bardzo zacięta i zakończyła się dopiero po tie-breaku. Happy endem dla naszych siatkarek, które wygrały 2:1 (23:21; 10:21; 15:11).

Duet Kucner/Bogacz zakończył turniej na ósmym miejscu.

W klasyfikacji generalnej turnieju kobiet nasza uczelnia zajęła drugie miejsce. Lepsi okazali się jedynie nasi lokalni rywale - Politechnika Poznańska, którą reprezentowały jednak trzy duety.

Siatkarki UAM. Fot. Grzegorz Jędrzejewski / Biuro Prasowe AZS

PIĄTEK

Cybulska/Kuczka(SGGW Warszawa) – Kucner/Bogacz (UAM Poznań) 1:2 (17:21; 22:20; 16-21)

Włodarczyk/Sutowicz(UJK Kielce) – Kozłowska/Antczak (UAM Poznań) 0:2 (7:21; 13:21)