Wersja kontrastowa

Sędziowie o mediacji na WPiA

Sędziowie o mediacji na WPiA
Sędziowie o mediacji na WPiA
mgr Agnieszka Szulecka-Klupa

4 listopada 2021 roku od godz. 16.00 odbędzie się w trybie zdalnym VI Konferencja Szkoleniowa, połączona z IX Poznańskim Salonem Mediacji pt. "Rola sądu w mediacji". Konferencja towarzyszy obchodzonemu w tym roku w dniach 18 – 24 października Tygodniowi Mediacji i przypadającemu na dzień 21 października Międzynarodowemu Dniu Mediacji. Konferencja jest organizowana wspólnie z Sądem Okręgowym w Poznaniu.

 

Konferencja jest rezultatem współpracy pomiędzy WPiA / prof. UAM dr hab. Joanną Muchą a Sędzią koordynatorem ds. mediacji w Sądzie Okręgowym w Poznaniu SSO Piotrem Marciniakiem. Współpraca w postaci współorganizowania konferencji mediacyjnych trwa od roku, natomiast sama konferencja jest kolejną z cyklu organizowanych na Wydziale od 2016 roku. Skierowana jest do mediatorów, sędziów, pełnomocników, a także wszystkich osób zainteresowanych mediacją.

W tej edycji, ze względu na przyjętą tematykę, szczególną grupą odbiorców będą sędziowie, zwłaszcza ci, którzy mają styczność z mediacją na co dzień. Dlatego tym razem do czynnego udziału w konferencji organizatorzy zaprosili niemal wyłącznie sędziów, prelekcjom zaś towarzyszyć będzie panel dyskusyjny z udziałem sędziów. Celem konferencji jest nie tylko promowanie mediacji w społeczeństwie, ale także dyskusja i wspólne poszukiwanie rozwiązań aktualnych wyzwań, jakie stoją przed tą alternatywną wobec procesu sądowego metodą rozwiązywania sporów. Konferencja jest zwieńczeniem obchodów na WPiA Międzynarodowego Dnia Mediacji, który w tym roku przypadł na dzień 21 października, a któremu w Polsce towarzyszy Tydzień Mediacji przypadający na trzeci tydzień października każdego roku.

W obchody te wpisały się także takie wydarzenia, jak podpisanie porozumień o współpracy w zakresie badań nad mediacją i jej popularyzowaniem pomiędzy WPiA a Polskim Centrum Mediacji w Poznaniu oraz Sądem Okręgowym w Poznaniu czy wizyta Sędziego korodynatora ds. mediacji w SO w Poznaniu, któremu towarzyszył sędzia Daniel Kilzer z sądu Amtsgericht Hamburg-Bergedorf, uczestniczący w specjalistycznej wymianie organizowanej przez EJTN w zakresie mediacji.

 

Wydarzenia Wydział Prawa i Administracji

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.