Rozpoczęły się XVII Dni Turystyki

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych rozpoczęły się XVII Dni Turystyki. Uczestnicy mogą dowiedzieć się m.in. jak przetrwać w trudnych warunkach, czy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Festiwal Dni Turystyki jest coroczną imprezą odbywająca się na przełomie zimy i wiosny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to dwudniowy cykl prelekcji, warsztatów, wykładów oraz pokazów slajdów na temat podróżowania oraz wszystkiego co z nim związane. Podczas tegorocznej edycji imprezy organizatorzy przygotowali masę atrakcji:

- Ochotnicy mogą spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, która znajduje się przed Wydziałem. Ponadto dziś można wziąć udział w warsztatach surwiwalowych. Przygotowaliśmy również "szafkę speleologiczną", escape room, a także liczne spotkania z blogerami np. Busem Przez Świat czy AdBusterem   - mówi Wojciech Sokół, koordynator wydarzenia. I dodaje: - W naszym festiwalu podróżniczym udział może wziąć każdy, bez względu na płeć, wiek czy zasób portfela. Każdego roku zapewniamy wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń, a także konkursy z nagrodami.

Czytaj także: O klimatologii i meteorologii na WNGiG

Wydarzenie potrwa do wtorku, 25 marca.

Wydarzenia Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych