Rozmawiają o wsparciu osób z niepełnosprawnościami

W Collegium Historicum rozpoczęła się czwarta edycja Forum Uczelnianych Pełnomocników ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Uczestnicy z całego kraju omawiają zmiany w finansowaniu wsparcia osób z niepełnosprawnościami spowodowane ustawą 2.0.

Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „Innowacyjne rozwiązania we wspieraniu osób z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym”. Pierwszego dnia forum przedstawiciele Komisji Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych naświetlili gorącą kwestię czyli nowe realia w finansowaniu wsparcia osób z niepełnosprawnościami, jakie niesie za sobą ustawa 2.0.

Eksperci z polskich uczelni, a wśród nich reprezentanci UAM – pełnomocnik Anna Rutz oraz Krzysztof Osóbka, na sesjach warsztatowych poruszyli różne aspekty organizowania wsparcia dla studentów z niepełnosprawnościami. Uczestnicy spotkali się również pracownikami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, na którym była mowa o konkursie „Dostępna Uczelnia”, a także wzięli udział w otwartym posiedzeniu KRASP.