Wersja kontrastowa

Prof. UAM Magdalena Grenda. Nie lubię odgrzewanych kotletów.

Fot. Jagoda Haloszka
Fot. Jagoda Haloszka

Już dziś wieczorem na Facebooku odbędzie się premiera słuchowiska - pierwszego takiego przedsięwzięcia w historii Teatru Granda.  „Fatal Error” to efekt współpracy prof. UAM Magdaleny Grendy i jej zespołu z Kubą Kapralem – twórcą teatralnym i autorem wielu nagrodzonych słuchowisk

Jak mówi Magdalena Grenda założycielka i opiekunka Teatru Granda słuchowisko to projekt, który wyrósł z sytuacji, w której znaleźliśmy z powodu pandemii Covid- 19. Lockdown, izolacja wymusiły  na twórcach nowe formy działania. Słuchowisko „Fatal Error” jest tego efektem.

Teatr od marca ubiegłego roku działa w formie zdalnej: próby, spotkania a nawet nabór do zespołu odbywa się za pomocą platformy Zoom. W takiej przestrzeni narodził się pomysł na słuchowisko "Fatal Error". Jak zastrzega Magdalena Grenda scenariusz jest autorski i napisy specjalnie dla Teatru Granda.

- Teatr Granda bazuje na autorskich scenariuszach, nigdy nie korzystamy z gotowych tekstów – mówi.  Każdy projekt to dla nas nowe wyzwanie. Tak staram się prowadzić ten teatr aby zawsze było to coś nowego, ożywczego, żeby nie odgrzewać starych kotletów.

Plakat słuchowiska

To co ciekawe to zapewne sposób, w jaki to słuchowisko powstawało.

- Wszystkie przygotowania,  próby odbywały się on-line. Pracowaliśmy nad projektem grupowo, ale tak naprawdę, każdy z nas pracował indywidualnie. Każdy z nas siedział w domu przed komputerem i jedyną możliwością spotkania była komunikacja poprzez platformę Zoom. Zgodziliśmy się co do tego, że skoro słuchowisko opowiada o tym, jak nasze życie towarzyskie służbowe przeniosło się do sieci,  to powinniśmy pójść dalej i nie nagrywać tego słuchowiska w studiu. Proszę sobie wyobrazić, że nie spotkaliśmy się ani razu w „realu”. Wszystkie nagrania odbyły się za pośrednictwem Zooma.

O czym zatem opowiada to przedstawienie? Magdalena  Grenda niezbyt chętnie o tym opowiada. "Jest to opowieść o ludziach, którzy znaleźli się w nieistniejącej przestrzeni,  w trudnych dla siebie momentach, w chwili kiedy robili coś na komputerze". I tyle … reszty zapewne dowiemy się dziś wieczorem.

 

Premiera odbędzie się dzisiaj tj.  4 marca o godz. 19.00 na profilu FB Teatru Granda.

Reżyseria: Kuba Kapral

Scenariusz: zespół Teatru Granda UAM, Kuba Kapral

Obsada:

Alicja Koczorowska

Scheherezade Kondratowicz

Aneta Koprowska

Mateusz Procyszyn

Marcin Sipiński

Kinga Wiśniewska

Krzysztof Wiśniewski

Władysław Zwiranowski

Muzyka oryginalna: Krzysztof Wiśniewski

Reżyseria Dźwięku: Kuba Kapral

Opieka: Magdalena Grenda

 

Zapraszamy!

 

Wydarzenia Wydział Nauk o Sztuce

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.