Prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz Gigantem

fot. Przemysław Stanula

W Kinie Apollo została wręczona nagroda Gigant 2018 poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej. Nagrodę główną otrzymała prof. Sławomira Wronkowska - Jaśkiewicz.

Nagroda Gigant przyznawana jest od 1993 r. za poznański styl pracy, który laureat lub laureatka prezentuje przez całą swoją - czasem wieloletnią - działalność. W tym roku statuetkę otrzymała prof. Sławomira Wronkowska - Jaśkiewicz, polska prawniczka, profesor nauk prawnych, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, była kierownik Katedry Teorii i Filozofii Prawa oraz prorektor ds. doktorantów i biblioteki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Państwo i Prawo”.

- Czuje się ogromnie ucieszona tą nagrodą. Przypadła ona w takim czasie, kiedy zbliżam się bardzo szybko do końca mojej instytutowej kariery, bowiem 6 maja kończę kadencję w Trybunale Konstytucyjnym. Dobrze jest w takim momencie otrzymać nagrodę, gdyż w trudnych chwilach pomaga przez nie przejść - mówiła prof. Sławomita Wronkowska - Jaśkiewicz.

Czytaj również: Znamy laureatów II edycji Best Student Grand

Wydarzenia Wydział Prawa i Administracji