Pracowniczy Plan Emerytalny na UAM

Prorektor Tadeusz Wallas Fot. Łukasz Woźny
Prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas Prorektor ds. kadry i rozwoju

Z przyjemnością informuję, że powołany we wrześniu Zespół ds. wdrożenia na UAM programu zabezpieczenia emerytalnego dla pracowników, zarekomendował wdrożenie w Uniwersytecie Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE).

W dniu 26 października 2020 roku Rektor Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz przedstawiciele działających w Uczelni związków zawodowych zawarły umowę z firmą Nationale Nederlanden Investment Partners TFI S.A. w sprawie uruchomienia i obsługi programu.

Do PPE będą mogli przystąpić wszyscy pracownicy, którzy nie ukończyli 70 roku życia i których staż pracy w Uczelni wynosi minimum 3 lata. Składki w wysokości 3,5% wynagrodzenia będą w całości finansowane przez pracodawcę.

W listopadzie zostanie przeprowadzona szeroka kampania informacyjna, po zakończeniu której udostępniona zostanie pracownikom aplikacja umożliwiająca przystąpienie on-line do programu.

Zachęcam wszystkich pracowników do złożenia deklaracji przystąpienia do PPE.

Czytaj też: Rekrutacja do szkoły doktorskiej

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie