Wersja kontrastowa

Parlament Samorządu Studentów z nowym Zarządem

Fot. Jagoda Haloszka
Fot. Jagoda Haloszka

Podczas Zjazdu sprawozdawczo - wyborczego Parlamentu Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza został wybrany nowy Przewodniczący oraz Zarząd. Delegaci wydziałowych Rad Samorządów Studenckich powołali również przedstawicieli do Senatu oraz koordynatora ds. Wielkiego Grillowania. 

Zjazd rozpoczął się od uczczenia minutą ciszy zamordowanego w ubiegłą niedzielę Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza. Samorządowcy w zadumie oddali hołd Prezydentowi oraz jego rodzinie. 

Podczas części sprawozdawczej, Prorektor ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska złożyła na ręce Przewodniczącego Macieja Rewuckiego podziękowania za wkład włożony w pracę na rzecz Parlamentu:

- Bardzo dziękuję za trud pracy, jaki włożyliście i za godne reprezentowanie jednostki, jaką jest Parlament Samorządu Studentów - mówiła.

Natomiast Przewodniczący Maciej Rewucki oraz Zarząd podsumowali mijającą kadencję.

- Podczas tej kadencji stworzyliśmy Przewodnik Młodego Przedsiębiorcy, dzięki temu pozwoliliśmy odnaleźć się młodym ludziom na rynku pracy. Był to czas, w którym przygotowywaliśmy się do implementacji ustawy 2.0. Odnieśliśmy też pewne sukcesy, jak bardzo dobrze przyjęte Studenckie Forum Jakości, cztery Laury Uniwersyteckiego przyznawane przez Forum Uniwersytetów Polskich. Zbudowaliśmy bardzo silny zespół, który posiada odpowiednią wiedzą i kompetencje, aby mógł tworzyć odpowiednie efekty swojej pracy - podkreślał Maciej Rewucki.

Czytaj także: Nasi studenci nie osiadają na Laurach!

Nowo wybraną Przewodniczącą PSS została Joanna Maruszczak z Wydziału Nauk Społecznych.

- Podczas tej kadencji chcę zaproponować trzy komisje stałe oraz sekretarza. Nie zamyka mi to furtki, aby stworzyć później inne Komisje. Chcę, żeby nasz Parlament był skuteczny, mobilizujący, aktywny, rozwijający oraz transparentny i wiem, że nam to się uda - mówiła. 

W nowym Zarządzie oprócz Przewodniczącej, zasiądą: Miłosz Rzymyszkiewicz-Fijałka (WPiA), który będzie odpowiedzialny za Komisję Prawną, Aleksandra Gałka-Kopera, która będzie odpowiedzialna za Komisję  Socjalno-Ekonomiczną,  Natalia Mąka (WFPiK) odpowiedzialna za Komisję Dydaktyki i Jakości Kształcenia oraz  Ludwika Sowa (WN), która została Sekretarzem. Koordynatorem ds. Wielkiego Grillowania został Damian Wielechowski. Delegaci powołali również przedstawicieli do Senatu UAM. 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.