Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego" - luty 2023

Fot. M.Ziolek

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Życia Uniwersyteckiego” – na luty 2023 roku. Numer otwiera rozmowa z prof. UAM Agnieszką Kryszczyńską, dyrektorką Instytutu Obserwatorium Astronomicznego UAM – „Myślę do przodu”.

W numerze także między innymi:

– Relacja ze spotkania Q&A z gronem rektorsko-kanclerskim. Transmisję ze spotkania obserwowało na platformie YouTube ponad 600 pracowników UAM, a do tej pory odsłuchały ją już prawie dwa tysiące osób. My przypominamy najważniejsze punkty.

– „Komu potrzebne są nowe dyscypliny?” Pod koniec ubiegłego roku na mocy rozporządzenia ministra wydzielone zostały nowe dyscypliny i dziedziny naukowe. Co to oznacza dla funkcjonowania UAM – o tym rozmawiamy z prorektorką prof. Katarzyną Dziubalską-Kołaczyk, prof. Beatą Messyasz z Wydziału Biologii, prof. Tomaszem Mizerkiewiczem z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej oraz prof. Robertem Lwem z Wydziału Anglistyki.

– „Amerykanin w Poznaniu” – przedstawiamy sylwetkę dr. hab. Christophera Kortena z Wydziału Historii UAM, absolwenta uczelni w Cambridge i Oksfordzie, a także jednego z wiodących blogerów języka angielskiego na świecie.

– W ramach cyklu „UAM naZdrowie” udzielamy kilku porad, jak zestarzeć się z wdziękiem. Opowiadają o tym prof. UAM Agnieszka Knopik-Skrocka i prof. UAM Lucyna Mrówczyńska, wykładowczynie na kierunku biologia i zdrowie człowieka.

To tylko niektóre z tematów. Zapraszamy na nasze łamy.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie