Miejska inauguracja roku szkolnego z UAM

Foto: Szkoła na Umultowie
Obraz

W sąsiedztwie Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu UAM odbywa się dzisiejsza miejska inauguracja roku szkolnego.  Nowa szkoła na poznańskim Umultowie w której uczyć się będzie 400 dzieci będzie współpracować z nasza Uczelnią. Stąd obecność na rozpoczęciu roku prorektor UAM prof. Beaty Mikołajczyk.

Jakiś czas temu pisaliśmy o umowie jaką zawarło miasto ze Szkołą Wychowania Fizycznego i Sportu. W jej ramach Uczelnia udostępni uczniom klas drugich i trzecich swój basen na Morasku. Co więcej, w ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie będą mogli uczestniczyć w kursach tańca oraz gry w tenisa organizowanych przez pracowników UAM.

Szkoła jest najnowocześniejsza miejską placówką dydaktyczną i powstała na gruntach należących niegdyś do UAM. Są tu między innymi dwa boiska i hala sportowa. Nikt nie ukrywa, że głównym celem współpracy jest odkrywanie młodych talentów, które w przyszłości mogłyby kontynuować naukę na Uniwersytecie.

W Zespole szkolno-przedszkolnym nr. 9 działać też będzie przedszkole na zajęcia do którego uczęszczać będzie 150 dzieci.

Czytaj też: Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu dzieciom

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie