Koło Miłośników Języka Papillon zwycięzcą!

Koło Miłośników Języka Papillon decyzją kapituły zakwalifikowało się do finału w konkursie "Popularyzator Nauki 2018".

Koło Miłośników Języka Papillon decyzją kapituły zwyciężyło w finale konkursu  "Popularyzator Nauki 2018".

- Od 2005 r. konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim - informują organizatorzy.

W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów - 140, spośród których wybrano 22 finalistów.

Do finału weszło 4 kandydatów, w tym Koło Miłośników Języka Papillon.

- W przypadku komunikacji z osobą niedosłyszącą, słabo słyszącą czy w ogóle z jakąkolwiek wadą słuchu ta komunikacja jest utrudniona, wymaga większego nakładu czasu, wysiłku i chęci, by była ona udana po prostu. Trzeba tego wyraźnego mówienia, trzeba odpowiedniego ustawienia, miejsca - mówi Maria Skończyska, członkini koła.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie