Wersja kontrastowa

Koła Naukowe wyszły naprzeciw studentom

Obraz

W środę na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej miał miejsce VIII Wydziałowy Dzień z Kołami Naukowymi. W jego trakcie zaprezentowało się 20 kół naukowych oraz odczytano fragment przygód "Misia zwanego Paddingtonem".

- VIII Wydziałowy Dzień z Kołami Naukowymi to doskonała okazja dla wszystkich studentów, również tych przyszłych, do zapoznania się z ofertą Kół Naukowych naszego Wydziału. Podczas wydarzenia będziecie mogli zdobyć wszystkie informacje o rzeczach, które Was interesują i zapisać się do wybranego koła. Zobaczycie działalność organizacji w teorii i praktyce, ponieważ czekają na Was warsztaty, do których serdecznie zachęcamy - mówiła Natalia Mąka, przewodnicząca Rady Samorządu Studentów WFPiK.

Wśród wystawców zaprezentowały się koła naukowe, które już działają na Wydziale....

- Jesteśmy z "Koła Żywych Metodyków Metoteka". Podczas naszej aktywności organizujemy różne gry i zabawy dla dzieci. Niedawno udało nam się zaprosił dzieci na wspólną grę po Maiusie, która wiodła przez bajkę "Mały Książę" - mówi Agnieszka Rosiak, wiceprzewodnicząca koła

.... jak i te, które niedawno powstały:

- Nasze koło "Lingwistyki kryminalnej"  niedawno się zawiązało. Zajmujemy się przede wszystkim profilowaniem przestępców na podstawie tekstów literackich. W przyszłości będziemy mieli prawdopodobnie możliwość orzekania o autentyczności testamentu czy listów samobójczych - podkreśla Paweł Kaczmarczyk, przewodniczący koła.

Natomiast Koło Sztuki dla Dzieci "Na Wysokiej Górze" zaprosiło do Sali Teatralnej na głośne czytanie książki Michaela Bonda „Miś zwany Paddingtonem”, opowieści kochanej nie tylko przez najmłodszych. W akcji wzięła udział m in. Prorektor ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska, a w rolę roztrzepanego niedźwiadka z mrocznych zakątków Peru wcielił się dr. hab. Krzysztof Skibski. Do degustacji były rogaliki z pomarańczową marmoladą, a do obejrzenia piękne książki.

 

Życie Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.