Elżbieta Bobrowska uhonorowana Medalem Za Zasługi dla UAM

Elżbieta Bobrowska odebrała Medal "Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza" , fot. Adrian Wykrota
eko

Elżbieta Bobrowska, emerytowana radca generalny w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odebrała dziś Medal „Za Zasługi dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza”. Odznaczenie wręczył prorektor prof. Tadeusz Wallas. Zarówno władze rektorskie, jak i kierownictwo administracyjne przez kilkadziesiąt lat mogły liczyć na pomoc pani dyrektor, często daleko wykraczającą poza zakres obowiązków.

Elżbieta Bobrowska 37 lat życia poświęciła pracy w resorcie szkolnictwa wyższego. W ostatnich latach kierowała pracami m.in. Wydziału Finansowania Działalności Dydaktycznej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Elżbieta Bobrowska, fot. Adrian Wykrota

Prorektor Tadeusz Wallas podczas uroczystości wręczenia medalu, podkreślił zasługi laureatki dla UAM:

- Zarówno władze rektorskie, jak i kierownictwo administracyjne przez kilkadziesiąt lat mogły liczyć na pomoc pani dyrektor, często daleko wykraczającą poza zakres obowiązków. Cenne wskazówki i sugestie przekładały się na wysokość dotacji dydaktycznej oraz pomocy materialnej dla studentów i doktorantów. Dzięki wsparciu pani dyrektor i osobistemu zaangażowaniu uruchomiliśmy wiele ważnych inwestycji służących badaniom naukowym i dydaktyce, a także studenckich obiektów socjalnych.

Elżbieta Bobrowska, fot. Adrian Wykrota

Z radcą jako rektor i przełożony w ministerstwie współpracował prof. Stefan Jurga, który nie szczędził słów szacunku pod adresem laureatki. Rektor UAM prof. Andrzej Lesickiego w liście skierowanym do Elżbiety Bobrowskiej podziękował za profesjonalizm i życzliwość, jakim obdarzała Uniwersytet.

Elżbieta Bobrowska, fot. Adrian Wykrota

Ogromna wiedza, kompetencja i bezstronność pani dyrektor tworzyły wzór urzędnika, o czym najlepiej świadczy fakt, że w trakcie pracy zawodowej pracowała i była wysoko ceniona przez 23 ministrów pochodzących z różnych opcji politycznych.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie