Dzień Zdrowia na Wydziale Biologii

Wydział Biologii UAM
Obraz

Nowy kierunek studiów Biologia i Zdrowie Człowieka zadebiutuje w Dniu Zdrowia. Wydarzenie propagujące zdrowy styl życia odbędzie się w czwartek 27 września na Wydziale Biologii UAM.

Nowe studia pierwszego stopnia ruszają od 1 października. Inauguracja kierunku nie bez przyczyny będzie miała miejsce podczas imprezy adresowanej do seniorów. Studenci tego kierunku bardzo dobrze poznają biologię człowieka, będą też umieli wspierać go w pielęgnowaniu zdrowia na wszystkich etapach rozwoju - od małego dziecka do emeryta. Wydział Biologii uruchomił studia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie szybko starzejącego się społeczeństwa.

Zobacz: Nasi doktoranci wśród zwycięzców

Organizatorzy Dnia Zdrowia przygotowali też atrakcje dla mieszkańców. Będzie można wysłuchać wykładów m. in. dr Katarzyny Waszyńskiej o seksualności kobiet i mężczyzn, dr hab. Anity Szwed o przepisie na długowieczność. Konsultacji udzieli fizjoterapeutka urologiczno-ginekologiczna i dietetyczka. Będzie można  wykonać analizę składu ciała, badania spirometryczne, zmierzyć ciśnienie i zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy.

Zapraszamy w godz. 10.00-16.00.

Wydarzenia Wydział Biologii