Bitwa na słowa na WFPiK

W ramach akcji 10 pierwszych dni, na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej miała miejsce prawdziwa bitwa na słowa. Uczestnicy mieli szansę zagrać w specjalnie przygotowane przez Radę Samorządu Studenckiego "Wielkie Scrabble".

Krótko po godzinie 9 przedstawiciele RSS rozłożyli gigantyczną planszę, która przedstawiała prawdziwe pole do gry w tradycyjne Scrabble. W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy student, wykładowca czy pracownik znajdujący się obecnie w budynku.

- Wielkie Scrabble jak podkreślają twórcy to inicjatywa z długimi tradycjami. Przedsięwzięcie cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród studentów, jak i pracowników Wydziału oraz całej Uczelni, dlatego gra realizowana jest kilka razy w roku akademickim. Warto dodać, że Scrabble stworzyli sami studenci – literkami są bowiem pudełka po pizzy… Jednego możemy być pewni – podczas ich przygotowania nikt nie ucierpiał z głodu - podkreśla Natalia Mąka, przewodnicząca RSS WFPiK.

Czytaj również: Setny rok akademicki rozpoczęli śpiewająco

W ramach "10 pierwszych dni na WFPiK" studenci mają okazję zmierzyć się z zagadkami z zakresu światów wirtualnych, sztucznej inteligencji, technologii i nauki w Escape Room'ie "W Laboratorium", zagrać w "Wielkie Scrabble", wysłuchać wykładu o studenckim savoir-vivre, poznać zakamarki budynku podczas gry "Collegium Maius Labiryntus", wysłuchać prelekcji o jego historii i architekturze, a także przejść ulicami miasta w poszukiwaniu literackich śladów. Inicjatywa potrwa do 17 października.

Wydarzenia Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej