Wersja kontrastowa

30 lat stosunków dyplomatycznych Polski i Republiki Korei

 Konferencja naukowa „Republika Korei-Polska 1989-2019. 30 lat stosunków dyplomatycznych: polityka, gospodarka, kultura”
Konferencja naukowa „Republika Korei-Polska 1989-2019. 30 lat stosunków dyplomatycznych: polityka, gospodarka, kultura”

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa ma miejsce konferencja naukowa „Republika Korei-Polska 1989-2019. 30 lat stosunków dyplomatycznych”. W jej trakcie uczestnicy debatują na tematy polityczne oraz gospodarcze. 

1 listopada 1989 r. Rzeczpospolita Polska oraz Republika Korei wspólnie podpisały dokument o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych.  W związku z przypadającym w tym roku 30-leciem tego wydarzenia Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Polskie Towarzystwo Koreanistyczne z siedzibą w Poznaniu zorganizowały konferencję, które towarzyszy rocznicowemu programowi naukowemu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Korei w Warszawie.

Korea

W programie konferencji mają miejsce zarówno wystąpienia polityczne jak i gospodarcze. Prelegentami są wykładowcy z różnych ośrodków naukowych, a także ppłk Krzysztof Poliński, sekretarz Misji Polskiej do Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei. Podczas otwarcia wydarzenia nie zabrakło tradycyjnego tańca z wachlarzami w wykonaniu studentek Filologii Koreańskiej UAM. 

- W trakcie konferencji podejmiemy temat czy obecny prezydent jest w stanie zrobić coś co nie udało się zrobić jego poprzednikom. Podczas wydarzenia głos zabiorą także studenci z Korei, którzy uczą się różnych języków obcych, w tym języka polskiego i przyjechali na nasz Uniwersytet w ramach wymiany. W języku polskim opowiedzą o swoim życiu na UAM. Bardzo się stresują, ale wierzę, że pójdzie im świetnie. Nie zabraknie również ciężkich tematów, które nawiążą do problemu podpisania pokoju, ponieważ niewiele osób wie, że wojna koreańska zakończyła się właśnie podpisaniem rozejmu  - mówi prof. Grażyna Strnad, opiekun konferencji.  

Korea

Czytaj także: Koreanistyka świętuje piętnastolecie

 

Życie Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.