10 pierwszych dni na Fredry 10

Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej zainaugurowano Dzień Studenta I Roku. Uroczystość dała także początek akcji "10 pierwszych dni na WFPiK".

W holu Collegium Maius zwanym poznańskim Hogwartem, tłumnie zgromadzili się studenci pierwszych roczników studiów licencjackich i doktorskich kierunków prowadzonych na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej. Podczas swojego przemówienia  prof.Tomasz Mizerkiewicz, Dziekan WFPiK, podkreślił, że dzięki studiom prowadzonym w budynku przy Fredry 10 można rozwijać swoje pasje i umiejętności.

- Co roku, któryś z naszych studentów otrzymuje Diamentowy Grant. Nie będziemy Wam, drodzy studenci stać nad głowami i mówić, co należy robić, bo nie o to tutaj chodzi. Chcemy, aby Państwo rozwijali swoje pasje. Byście kształcili się w miłej atmosferze - mówił.

Po przemówieniu, studenci pierwszych roczników licencjatów i studiów doktorskich złożyli uroczystą przysięgę. Prodziekan ds. studenckich prof. UAM dr hab. Joanna Wójcik oraz prodziekan ds. nauki prof. dr hab. Jerzy Fiećko wręczyli symboliczne akty przyjęcia w poczet studentów uczelni.

Czytaj także: Dzień Studenta I Roku UAM - Zdjęcia

Dzień Studenta I Roku zainaugurwał wydarzenie "10 pierwszych dni na WFPiK", w czasie którego studenci będą mieli okazję zmierzyć się z zagadkami z zakresu światów wirtualnych, sztucznej inteligencji, technologii i nauki w Escape Room'ie "W Laboratorium", zagrać w "Wielkie Scrabble", wysłuchać wykładu o studenckim savoir-vivre, poznać zakamarki budynku podczas gry "Collegium Maius Labiryntus", wysłuchać prelekcji o jego historii i architekturze, a także przejść ulicami miasta w poszukiwaniu literackich śladów.

Na spotkaniu z Prodziekan ds. studenckich zatytułowanym "Przewodnik dla studenta I roku" będą mogli uzyskać najważniejsze informacje dotyczące studiowania na WFPiK, podczas szkoleń organizowanych przez Radę Samorządu Studenckiego poznać swoje studenckie prawa i obowiązki. Ponadto w Bibliotece WFPiK powstanie przestrzeń z książkami i filmami, które studenci będą mogli zabrać do domu lub akademika w ramach akcji "Zabierz książkę z biblioteki".

Wydarzenia Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej