Wersja kontrastowa

Życie Uniwersyteckie na luty. Zapraszamy do dyskusji

Życie Uniwersyteckie luty 2024
Życie Uniwersyteckie luty 2024
Obraz

Szanowni Państwo, przed Wami kolejne wydanie „Życia Uniwersyteckiego”. Zachęcamy do lektury – przeczytacie między innymi o zbliżającej się 5. rocznicy wejścia w życie ustawy 2.0. Niezwykle surowemu osądowi poddał ją dziekan Wydziału Filozoficznego prof. Roman Kubicki. Zapraszamy do dyskusji – czekamy na Wasze spostrzeżenia pod adresem redakcja@amu.edu.pl.

 

Nowe wydanie Życia Uniwersyteckiego do pobrania TUTAJ

 

Profesor Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk pyta z kolei: czy „drapieżniki” zagrażają UAM? Tekst jest reakcją na wcześniejszy wywiad z prof. UAM Magdaleną Musiał-Karg z WNPiD, w którym odniosła się ona do badań nad strategiami wydawniczymi i ich finansowaniem.

 

Na naszych łamach dr Artur Urbaniak z Instytutu Lingwistyki Stosowanej mówi o podatności przedstawicieli pokolenia Z na manipulacje w mediach społecznościowych, a prof. UAM Andrzej W. Nowak z Wydziału Filozoficznego odnosi się między innymi do technik produkcji strachu i społecznego wytwarzania niewiedzy w Polsce. Doktor Maciej Główczyński z WGSEiGP opowiada o tym, jak człowiek doświadcza przestrzeni przy wykorzystaniu technologii cyfrowych, a prof. UAM Wojciech Nowiak z WNPiD o konieczności innego, obiektywnego spojrzenia na Chiny.

 

W numerze przedstawiamy także sylwetki laureatów nagrody Praeceptor Optimus: dr Sylwii Szykownej z IKE UAM i dr. Tomasza Kopyciuka z Wydziału Fizyki. Zachęcamy również do bliższego poznania prof. Ewy Domańskiej z Wydziału Historii, jednej z grona dwóch procent najczęściej cytowanych naukowców według Rankingu Stanforda, naukowczyni słynącej między innymi ze wspierania kreatywności doktorantów.

 

To tylko niektóre z tematów lutowego wydania „Życia Uniwersyteckiego”. Życzymy miłego dnia i ciekawej lektury. 

 

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.