Wersja kontrastowa

„Wprawni w prawie”: Sędziowska niezawisłość a wolności i...

„Wprawni w prawie”
„Wprawni w prawie”
Obraz
red

„Wprawni w prawie” to nowy cykl wykładów otwartych organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji UAM. Seria ma na celu promocję wiedzy na temat istoty i znaczenia prawa. Pierwszy wykład odbędzie się już 3 kwietnia.

Jedna z wielu definicji prawa ujmuje je jako system norm prawnych, które regulują stosunki społeczne. Jest ono instrumentem porządkującym otaczającą nas rzeczywistość, wpływającym również na kształt relacji międzyludzkich. Wyznacza wzorce zachowań.

Widząc potrzebę wspierania działań, które przyczyniać się będą do krzewienia wiedzy na jego temat, a tym samym i wspierania rozwoju świadomości prawnej społeczeństwa obywatelskiego, na Wydziale Prawa i Administracji UAM zainicjowany został cykl wykładów „Wprawni w prawie”. Jego celem jest prezentowanie słuchaczom istotnych i aktualnych problemów dotyczących prawa, które mają zarówno prowokować do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi na nie, jak i tłumaczyć istotę prawa oraz przyczynić się do poszerzania wiedzy na jego temat, tak ważnej w czasach nam współczesnych.

Pierwszy wykład z prezentowanej serii, zatytułowany „Sędziowska niezawisłość a wolności i prawa człowieka”, wygłosi prof. dr hab. Andrzej Gomułowicz. Wykład odbędzie się w dniu 3 kwietnia o godz. 17.00 w Auditorium Maximum w Collegium Iuridicum Novum przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenia Wydział Prawa i Administracji

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.