VIII edycja projektu Studenci UAM bez Granic

fot. Studenci UAM bez Granic
Obraz

Studenci UAM bez Granic powrócili do Tanzanii na VIII edycję projektu. Głównym celem wyprawy jest pomoc dzieciom uczęszczającym do szkoły w Mtae, w górach Usambara, w przygotowaniu do egzaminu kończącego szkołę podstawową.

„Chcemy, aby powszechne prawo dzieci i młodzieży do nauki nie było tylko ładnie brzmiącym hasłem, ale faktycznie mogło się urzeczywistnić, także w krajach globalnego Południa. Cel ten brzmi odlegle, jednak wierzymy, że nawet małe działania mogą przynosić spore efekty. Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić świat choćby jednego dziecka!” – piszą studenci na swoim fanpage'u na Facebooku (Studenci UAM bez Granic).

Studenci UAM bez Granic

Uczestnicy projektu, we współpracy z Uvi Foundation for Education, prowadzą zajęcia dla dzieci z języka angielskiego oraz matematyki. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować je do egzaminu końcowego, którego wyniki decydują o możliwości podjęcia dalszej edukacji.

„Studenci UAM bez Granic” to międzynarodowy projekt realizowany przez członków Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej, działającego na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Celem projektu jest realizacja zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą pochodzącą z uboższych części świata, doświadczającą trudności w szeroko pojętej sferze edukacji.

Wydarzenia Wydział Studiów Edukacyjnych