UAM na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast w Brukseli

Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli
Obraz

W dniach 7-10 października 2024 r. reprezentanci 8 podmiotów zaangażowanych w Grupy Robocze i Wielkopolskie Forum Inteligentnych Specjalizacji, w tym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wzięli udział w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast w Brukseli.

European Week of Region and Cities (EWRC) jest największym corocznie organizowanym wydarzeniem poświęconym Polityce Spójności UE. To platforma dyskusji na temat wspólnych wyzwań dla europejskich regionów i miast, skupiająca różnorodną społeczność prelegentów i uczestników. Podczas wydarzenia UAM reprezentował Prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Michał Banaszak.

Działanie realizowane w ramach projektu „Wielkopolskie Inteligentne Specjalizacje – Ekosystem na rzecz neutralności klimatycznej (WIS-E NET ZERO)”. Projekt realizowany i finansowany jest z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 w ramach Priorytetu 1 Fundusze Europejskie dla Wielkopolskiej Gospodarki; Działanie 1.7 Wzmocnienie procesu przedsiębiorczego odkrywania i promocja gospodarki w regionie.

Więcej informacji: https://www.umww.pl/uczestnicy-wielkopolskiego-ekosystemu-innowacji-na-europejskim-tygodniu-regionow-i-miast-w-brukseli

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie