UAM dla potrzebujących. List prof. Bogumiły Kaniewskiej

UAM dla potrzebujących
Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska Rektor
Szanowni Państwo,
z przykrością przyjmuję wiadomości o dramatycznej sytuacji powodziowej, która dotknęła południowe regiony naszego kraju. Pragnę zapewnić, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu stoi w pełnej gotowości, by nieść pomoc potrzebującym studentkom i studentom wywodzącym się z dotkniętych kataklizmem obszarów.

Poprosiłam o natychmiastowe przygotowanie miejsc w domach studenckich dla tych studentów z terenów objętych powodzią, którzy otrzymali miejsce w akademikach, jednak ich zakwaterowanie zaplanowane zostało na koniec września. W najbliższym czasie Centrum Wsparcia Kształcenia skieruje do Państwa szczegółowe informacje drogą elektroniczną.

Pragnę ponadto poinformować, że osoby, które ucierpiały w wyniku tej klęski żywiołowej, mają możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe w formie zapomogi. Szczegółowe informacje dotyczące procedury wnioskowania i uzyskania pomocy znajdą Państwo pod adresem:

W duchu solidarności akademickiej, gorąco zachęcam całą społeczność uniwersytecką do aktywnego udziału w zbiórkach realizowanych na terenie uczelni, będących oddolną inicjatywą poszczególnych pracowników. Niech nasza pomoc będzie wyrazem jedności i wsparcia dla tych, którzy znaleźli się w potrzebie.

Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie