II Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM

Trwa II Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM zorganizowany przez Poradnię Rozwoju i Wsparcia Psychicznego oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami dla studentów, pracowników i absolwentów uczelni.

Wydarzenie nawiązuje do Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego ustanowionego 10 października przez Światową Organizację Zdrowia. Tegorocznej edycji święta przyświeca hasło „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”.

25 października Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM odbywa się równocześnie na kampusach Morasko i Ogrody, obiektach sportowych UAM oraz w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie. Uczestnicy mają do wyboru różnorodne warsztaty, wykłady i zajęcia sportowe.

Wydarzenie uroczyście otworzyła JMR prof. Bogumiła Kaniewska w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Zebranych powitały również: Rektor ds, studenckich prof. Joanna Wójcik oraz Przewodnicząca Samorządu Studentów UAM Julia Przybyłowska.

W sesji naukowej wyniki badań zaprezentowały naukowczynie z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki. Prof. Lidia Cierpiałkowska i prof. UAM Emilia Soroko mówiły o proaktywności studentów w obszarze zdrowia i kształcenia, a także o zagadnieniu wyzdrowienia i polepszenia funkcjonowania, które są celami terapii problemów psychicznych. Natomiast Agata Kaźmierska, kierowniczka Poradni Zdrowia Psychicznego omawiała pytania studentów dotyczące zdrowia psychicznego i terapii.

Wieczorem organizatorzy zapraszają na webinar zatytułowany „Dbam o siebie, by dbać o innych. Dobrostan nauczycielki/nauczyciela”, który poprowadzi prof. UAM Sylwia Jaskulska (Wydział Studiów Edukacyjnych UAM) o godz. 18:00 na uniwersyteckim kanale na YouTube UAM.