Prof. Agnieszka Cybal-Michalska doktorem honorowym

Prof. Agnieszka Cybal-Michalska
Obraz

18 września 2024 r. odbyła się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Ługańskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki prof. zw. dr hab. Agnieszce Cybal-Michalskiej – Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Przewodniczącej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, członkini Rady Doskonałości Naukowej, Wiceprzewodniczącej Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Członkini Zagranicznej Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy.

Promotorem w przewodzie był Przewodniczący Rady Uczonych Ługańskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki prof. Witalij Kuryło. Recenzentami byli: prof. Vasyl Kremień, dr h. c. multi, (Prezydent Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy), prof. Olena Karaman (Rektor uczelni), prof. Swietłana Sysojewa (Akademik NANP Ukrainy).

Prof. Agnieszka Cybal-Michalska w swoim wystąpieniu zaakcentowała: - Odczuwam dzisiaj ogromne wzruszenie, zaszczyt, wyróżnienie, ale i wyjątkowe dostojeństwo płynące z rangi Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki, który przez cały czas pozostaje jedynym, niezłomnym i konsekwentnym przywódcą ukraińskiej nauki i idei narodowej, suwerennej Ukrainy.