Wersja kontrastowa

W Pile rusza Pedagogiczny Uniwersytet DRUGIEGO Wieku

Nadnotecki Instytut UAM w Pile
Nadnotecki Instytut UAM w Pile
Obraz

Uniwersytet Drugiego Wieku to nowa formuła edukacyjna dla osób czynnych zawodowo oraz pragnących ciągle się rozwijać i podążać za nowymi odkryciami naukowymi, poszerzać na bieżąco swoją wiedzę. 

 

Uniwersytet Drugiego Wieku to pierwsza w pilskim regionie tego typu oferta rozwoju zawodowego dla czynnych nauczycieli ze szkół wszystkich poziomów kształcenia oraz pedagogów, edukatorów i trenerów z instytucji okołooświatowych (takich jak biblioteki, domy kultury, organizacje pozarządowe, ośrodki edukacji leśnej, ekologicznej i/lub przyrodniczej). W miesiącu wrześniu trwa nabór chętnych do udziału – warto nie przeoczyć takiej okazji.

 - Pedagogiczny Uniwersytet DRUGIEGO Wieku to nowatorski, inspirujący i specjalistyczny kurs rozwoju zawodowego,  w  którym wszyscy jego uczestnicy otrzymają międzysektorowe, profesjonalne wsparcie w realizacji edukacji kompetencyjnej dzieci i młodzieży w naszym regionie. W tych trudnych dla nauczycieli i edukatorów czasach, chcemy ich wesprzeć i powołać żywą, międzysektorową platformę współpracy edukacyjnej  – mówi dr Paweł M. Owsianny Z-ca Dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. 

Czytaj także: Dr Paweł Michał Owsianny. Na studia zapraszamy...po 16-tej

To właśnie edukacji kompetencyjnej w pełni poświęcony będzie program Pedagogicznego Uniwersytetu DRUGIEGO Wieku, zorganizowany w siedzibie NI UAM w Pile. Jego uczestnicy kształcić będą swój warsztat dydaktyczny, zdobywać będą nowe umiejętności, na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę, a przez to inwestować w przyszłość swoją, swoich podopiecznych i naszego regionu.

 - Przygotowaliśmy dla uczestników wiele różnych form edukacyjnych, w tym wykłady, warsztaty metodyczne, punkt konsultacyjny ale także dwie, bardzo atrakcyjne wizyty studyjne w wiodących w kraju ośrodkach edukacji kompetencyjnej, w tym z Poznania oraz Krakowa i Bielska-Białej. Każdy uczestnik otrzyma też komplet najnowszej literatury fachowe – zachęca Dyrektor Owsianny.

Uniwersytet Drugiego Wieku

Warto zaznaczyć, iż udział w Pedagogicznym Uniwersytecie DRUGIEGO Wieku jest dla jego uczestników całkowicie bezpłatny, gdyż jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Szczegółowe informacje o Pedagogicznym Uniwersytecie DRUGIEGO Wieku oraz dokumenty i zasady rekrutacyjne znajdują się na stronie www.kompetencje.amu.edu.pl 

Niestety, liczba miejsc dla przyszłych uczestników jest ograniczona. Nie warto odkładać momentu wysłania zgłoszenia, bo kolejność zgłoszeń jest jednym z ważnych kryteriów rekrutacyjnych! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej formy wsparcia zawodowego oraz zainwestowania w przyszłość naszego regionu.

 

Nauka Nadnotecki Instytut w Pile
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.