Studenci z Instytutu Geologii z certyfikatem

Fot. Jagoda Haloszka

Studenci z koła naukowego zajmującego się geologią naftową zostali nagrodzeni certyfikatem. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest wśród Chapterów działających w całej Europie.

Koło Naukowe działające od sześciu lat w Instytucie Geologii UAM funkcjonuje przy Amerykańskim Stowarzyszeniu Geologów Naftowych (AAPG). Studenci zajmują się przede wszystkim geologią naftową, czyli wydobywaniem węglowodorów, ropy i gazów. Członkowie mogą również brać udział w różnych projektach badawczych oraz wyjeżdżać na odwierty, które realizowane są na terenie Polski.

- Nasza grupa jest jedną z ponad 300 kół na świecie. Bardzo ważnym aspektem jest współpraca międzynarodowa. Zapraszamy różnego rodzaju specjalistów, którzy zajmują się geologią naftową. Studenci również wyjeżdżają, aby spotkać się z innymi członkami stowarzyszenia- podkreśla dr Wojciech Stawikowski, opiekun koła.

W ramach działalności Koła Naukowego AMU Poznań Student Chapter of the AAPG, studenci muszą przygotowywać coroczne raporty, w których przedstawiają swoje osiągnięcia oraz programy jakie udało się zrealizować w danym roku akademickim. Wśród nich są m.in. wykłady w szkołach czy wyjazdy zagraniczne. Sprawozdania oceniane są przez zarząd Stowarzyszenia, który przyznaje nagrody na dalsze badania naukowe. Koło w tym roku otrzymało pierwsze miejsce w Europie za działalność w ubiegłorocznym roku akademickim 2016/2017.

Czytaj również: Transhumanizm oczami studentów WSE

Dzięki nagrodzie ufundowanej w ramach certyfikatu oraz uzyskanemu przez studentów grantowi, będą oni mogli kontynuować badania oraz rozwijać działalność koła. Obecnie studenci przygotowują się do wyjazdu do Bułgarii, gdzie będą pracować w ramach szkoły sedymentologicznej zajmującej się osadami.

Nauka Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych