Wersja kontrastowa

Stanisław Moniuszko - ojciec opery polskiej

Jak w nowoczesny sposób kreować „markę Moniuszko” w państwowej instytucji kultury oraz o „ściągnięciu Moniuszki z pomnikowych cokołów” tj. o jego obecności w szkołach czy o 150-letniej tradycji wykonawczej dzieł kompozytora rozmawiają dziś i jutro (14-15 grudnia) w poznańskiej Operze uczestnicy ogólnopolskiej konferencji„Dzieło Stanisława Moniuszki jako wyzwanie kulturowe”. Wydarzenie współorganizują Instytut Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie.

Organizatorzy konferencji postawili sobie zadanie, że oprócz muzykologicznej i historycznej perspektywy, pojawią się zagadnienia dotyczących kreowania na świecie "marki Moniuszko" czy też refleksje nad edukacyjnymi i offowymi działaniami promującymi dorobek autora Halki.

Czytaj więcej: Nagroda "Polityki" dla absolwentki UAM

Wśród uczestników konferencji są zarówno naukowcy (prof. Irena Poniatowska, prof. Marcin Gmys, prof. Daniel Golianek), dyrektorzy teatrów (Renata Borowska-Juszczyńska, Waldemar Dąbrowski, Maciej Figas), reżyserzy (Paweł Passini, Michał Zadara, Marek Weiss) i artyści (prof. Urszula Kryger, Gabriel Chmura).

Wszystkie panele dyskusyjne odbywają się w foyer I piętra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu (ul. Fredry 9). Konferencja jest streamingowana na platformie VOD Teatru Wielkiego –Opery Narodowej w Warszawie.

Program wydarzenia dostępny jest pod adresem: https://opera.poznan.pl/pl/dzielo-stanislawa-moniuszki-jako-wyzwanie-kulturowe

Nauka Wydział Nauk o Sztuce

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.