Powtórka przed... czyli uczniowie kontra historia

Ponad 18 szkół ponadgimnazjalnych uczestniczy w spotkaniach

"Jak nauczyć się języka tureckiego w 7 dni?", "Żydzi contra Rzymianie. Walka o niezależność w okresie dominacji Judei", „Od fascynacji starożytnościami po samodzielną dyscyplinę naukową -
początki archeologii” - to kilka tematów, z jakimi mogli zapoznać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski w ramach XII Spotkania z Historią "Powtórka przed...". Organizatorami przedsięwzięcia są Instytut Historii UAM oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Corocznie, pod koniec września w Instytucie Historii UAM organizowany jest cykl wykładów i warsztatów, połączonych z możliwością zapoznania się z zasadami rekrutacji na studia na kierunku historia oraz poznania smaku życia studenckiego – pod wspólnym hasłem: „Powtórka przed …”. Spotkania z historią dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj również: Prof. Jurga - Ambicja daje nam napęd do działania

Program spotkań zakłada dwa rodzaje zajęć: wykłady faktograficzno-syntetyczne i monograficzne, prowadzone przez wykładowców specjalizujących się w danej dziedzinie oraz zajęcia warsztatowe, kształcące umiejętność pracy z materiałem źródłowym.

Nauka Wydział Historii