Wersja kontrastowa

Potrzeby seniorów pod lupą

Profesor Hanna Mamzer
Profesor Hanna Mamzer

Stworzenie domu dziennego pobytu seniora, otwarcie „baru mlecznego”, czy wprowadzenie Karty Seniora. To potrzeby, o jakie postulują osoby starsze w badaniach prof. Hanny Mamzer z Wydziału Nauk Społecznych.

 

Badania zrealizowano w marcu 2018 r. w Mieście i Gminie Środzie Wielkopolskie na podstawie ankiety. Próbę badawczą stanowiło 200 osób od 60 do 90. roku życia. Z przeprowadzonych przez prof. Hannę Mamzer badań wyłonił się obraz osób starszych, którzy pozytywnie określili swój stan zdrowia oraz bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania.

Czytaj także Szlachetne zdrowie … czyli jak chorują Polacy

Dzięki wypełnionym kwestionariuszom można było również określić, jakie zainteresowania mają ankietowani. Najczęstszymi odpowiedziami były m.in. dom i ogród (22%), zdrowie i uroda (10%) oraz gotowanie (11%).  Seniorzy i seniorki wskazywali również na potrzebę utworzenia własnego miejsca, które określają mianem dziennego pobytu Badania również pokazały władzom Gminy, że seniorzy potrzebują miejsca, które sprzyjałoby ich integracji, zabawie czy pogodnemu spędzaniu czasu, a jednocześnie zapewniałoby poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Nauka Wydział Socjologii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.