Międzynarodowe forum na Wydziale Prawa

„Federated Conference on Computer Science and Information Systems”.

W Auli prof. Ziembińskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM, zostało zainagurowane międzynarodowe forum: „Federated Conference on Computer Science and Information Systems”. Forum zachęca naukowców z całego świata do przekazywania wyników swoich badań i uczestnictwa w dyskusjach poświęconych ich zainteresowaniom naukowym i zawodowym w zakresie informatyki i systemów informatycznych.

- W konferencji biorą udział naukowcy z różnych ośrodków, z zagranicy i z Polski – w tej kolejności, ponieważ uczestników z zagranicy jest więcej niż połowa. To, co nas wszystkich łączy, to informatyka. I to zarówno ta teoretyczna, jak i ta stosowana – mówi prof. Krzysztof Jassem z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego FedCSIS - Konferencja podzielona jest na kilkanaście warsztatów specjalistycznych. Na każdy z nich należało się zakwalifikować poprzez napisanie odpowiedniego artykułu. Najlepsze artykuły zostały przyjęte, a ich autorzy wygłaszają referaty na swoich sesjach. Oprócz tego, w programie przewidziano dwie spotkania plenarne. Na każdym z nich dwóch specjalnie zaproszonych gości, zwanych kluczowymi wykładowcami, czyli po angielsku keynotes lectures, wygłosi wykłady o treści ogólnej, które zainteresują całą społeczność informatyczną – dodaje prof. Jassem.

Czytaj też: Zmiana. Rozmowa z kanclerzem dr. Marcinem Wysockim

Podczas Forum odbędzie się kilka niezależnych konferencji, poniżej ich tematy:

- 13th International Symposium Advances in Artificial Intelligence and Applications,

- Computer Science & Systems,

- Information Technology for Management, Business & Society,

-  International Conference on Innovative Network Systems and Application,

- Software Systems Development & Applications,

- 5th Doctoral Symposium on Recent Advances in Information Technology.

FedCSIS odbywa się po raz 10. Językiem konferencji jest język angielski. Forum kilka razy organizowane było w Polsce, w zeszłym roku multikonferencja miała miejsce w Pradze, za rok odbędzie się w Lipsku. W tegorocznym forum udział weźmie blisko 250 naukowców z Polski i świata.

Nauka Wydział Prawa i Administracji