Wersja kontrastowa

Dwie naukowczynie z UAM laureatkami SONATINY 5

mgr Ruxandra Ana
mgr Ruxandra Ana
Obraz

Dr Agnieszka Eleonora Zwolińska z Wydziału Biologii oraz mgr Ruxandra Ana z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa zostały laureatkami tegorocznej edycji konkursu NCN Sonatina 5.

Wyniki piątej edycji konkursu SONATINA ogłoszone zostały przed chwilą (5 sierpnia). Przypomnijmy do konkursu mogli przystąpić badacze, którzy niedawno otrzymali stopień naukowy doktora. Otrzymają oni  prawie 34 mln zł na badania i staże w prestiżowych ośrodkach zagranicznych.

W jego piątej edycji młodzi badacze złożyli 160 wniosków na łączną kwotę ponad 100 mln zł. Do finansowania eksperci NCN skierowali 52 z nich o wartości prawie 34 mln zł, co oznacza, że wskaźnik sukcesu wyniósł 32,5%. Przyznane granty pokryją koszty pełnoetatowego zatrudnienia laureatów w polskich jednostkach naukowych, realizacji badań podstawowych i aplikacyjnych oraz trwających od 3 do 6 miesięcy staży zagranicznych.

Najwięcej wniosków, bo aż 63, złożono w grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce. Finansowanie o wartości ponad 10,6 mln zł uzyskało 20 z nich. W naukach ścisłych i technicznych zgłoszono 61 propozycji projektów, spośród których 20 otrzymało granty w kwocie ponad 12,5 mln zł. W przypadku nauk o życiu do NCN wpłynęło 36 wniosków, 12 z

Wśród laureatów znalazła się dr Agnieszka Eleonora Zwolińska z Wydziału Biologii  z projektem „Czynniki wpływające na efektywne przenoszenie i rozprzestrzenianie się fitoplazm w środowisku na przykładzie organizmu 'Ca. Phytoplasma asteris'.”

oraz mgr Ruxandra Ana z Wydziału  Antropologii i Kulturoznawstwa z projektem "Pomiędzy prekaryjnością a prestiżem. Praca migrantów w branży tanecznej w dobie kryzysu".                  

 

Po zakończeniu realizacji grantów naukowcy będą mogli starać się o finansowanie projektów w konkursie SONATA dla bardziej doświadczonych doktorów, czy SONATA BIS, który umożliwia utworzenie nowego zespołu badawczego.

Zob. też Sonatina 4 dla naukowców z UAM

Nauka Wydział Biologii
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.