Dr hab. Michał Klichowski koordynatorem Neuro-MIG

fot. Adrian Wykrota

Dr hab. Michał Klichowski z Wydziału Studiów Edukacyjnych został naukowym koordynatorem grantu European Cooperation in Science and Technology: European Network on Brain Malformations (Neuro-MIG).  W dotychczasowej historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza tylko raz pracownik naszego uniwersytetu koordynował tym grantem.

Projekt Neuro-MIG uzyskał zgodę na finansowanie w dniu 24 października 2016 roku, a rozpoczął swoje prace w dniu 30 marca 2017 roku. W dniu 30 kwietnia 2019 roku skończył się 2 okres rozliczeniowy grantu. Dotychczasowym koordynatorem naukowym projektu był prof. Andrew Fry z Cardiff School of Medicine w Wielkie Brytanii. W dniu 13 kwietnia 2019 roku COST Science Officer, po analizie dorobku kandydatów, ogłosił, iż konkurs ten wygrał Michał Klichowski z WSE. Kandydatura Michała Klichowskiego została zaakceptowana przez zarząd projektu w dniu 21 kwietnia 2019 roku. Tym samym, z dniem 1 maja 2019 roku WSE został Grant Holderem tego projektu.

Czytaj także: Nasz "Botanik" jest cyberparkiem

Do obowiązków dr hab. Michała Klichowskiego przez dwa lata będzie należeć zarządzanie całością merytorycznych i finansowych działań Projektu Neuro-MIG.

Kierownikiem administracyjnym projektu została Karolina Domagalska-Nowak, także z WSE. Do jej zadań należeć będzie zarządzanie administracyjnymi działaniami projektu, w tym koordynowanie przepływu dokumentów pomiędzy uczestnikami grantu, dbanie o poprawność wszelkich rozliczeń, a także przeprowadzanie wszystkich czynności pozwalających księgowości rozliczać bieżące działania projektowe.

Warto nadmienić, iż w projekcie tym badania naukowe prowadzi 75 naukowców z instytucji naukowych z 24 partnerskich krajów COST (Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Izrael, Włochy, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania) oraz z pięciu instytucji z krajów spoza COST (Australia, Egipt, Kanada i USA). Łączny budżet projektu to blisko milion euro (w okresie kierownictwa WSE około 400 tys. euro).

Nauka Wydział Studiów Edukacyjnych