Wersja kontrastowa

Biznes wobec przemian prawnych

Na Wydziale Prawa i Administracji rozpoczęła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Nieruchomości: Biznes wobec przemian prawnych. Organizatorem konferencji jest poznański oddział The European Law Students’ Association. 

Konferencja, zatytułowana "Biznes wobec intensywnych przemian prawnych", poświęcona będzie zagadnieniom związanym m.in. ze specustawą mieszkaniową oraz transakcjami na rynku nieruchomości komercyjnych.

- To już druga edycja ten konferencji. W tym roku poruszymy łączenie prawa z biznesem. Tematyka skupia się przede wszystkim na najnowszej specustawie mieszkaniowej - mówiła Magdalena Kurnatowska Wiceprezes ds. Marketingu ELSA Poznań 

Czytaj także: Finał konkursu "Prawo z energią". Znamy zwycięzców

W tym roku konferencja została podzielona na dwa panele eksperckie, podczas których wystąpią specjaliści w dziedzinie prawa nieruchomości oraz jednego panelu studencko - doktoranckiego.

- Ustawa ta jest kolejną specustawą w polskim systemie prawnym. Założenie było takie, aby ta ustawa odnosiła się do podmiotów budujących w ramach programu rządowego Mieszkanie +, ale w efekcie tak naprawdę inwestorem może być każdy  podkreślała Ewa Wielańczyk-Grzelak, która w swoim wystąpieniu opowiedziała o prawnych warunkach specustawy mieszkaniowej.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Redakcja Życia Uniwersyteckiego. 

 

Nauka Wydział Prawa i Administracji
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.