Ludwika Tomala Nauka w Polsce
Plan szerszego wykorzystania drewna z polskich lasów jako paliwa w elektrowniach oceniamy jako wybitnie szkodliwy z perspektywy aktualnej wiedzy o ochronie przyrody i biologii lasów - pisze ponad 60 przyrodników - w tym prof. Wojciech Niedbała z UAM. Przewidują oni, że proponowana zmiana ustawy o...
Ludwika Tomala Nauka w Polsce
"Życie Uniwersyteckie" znalazło się w elitarnej grupie najciekawszych popularyzatorów nauki wybranych przez redaktorkę Nauki w Polsce, Ludwikę Tomalę. To miłe, gdy nasza codzienna praca jest doceniana.
Ludwika Tomala Nauka w Polsce
Postulaty grupek protestujących tak naprawdę mają niewiele wspólnego z Ustawą 2.0 - ocenił w czwartek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. "Teraz jest czas na decyzje" - dodał na konferencji, zorganizowanej przed II czytaniem projektu Ustawy 2.0 w Sejmie.
Ludwika Tomala Nauka w Polsce
Do zmniejszenia ruchliwości plemników mogą prowadzić mutacje genetyczne pewnego białka, uważanego za kluczowe dla funkcji mitochondriów. Badania nad przyczynami bezpłodności, które mogą również przyczynić się do rozwoju nowych środków męskiej antykoncepcji, prowadzi naukowiec z Poznania.
Ludwika Tomala Nauka w Polsce
Rzęsorek rzeczek to niewielki, jadowity ssak ryjówkokształtny, który występuje m.in. na terenie Polski. Skład jadu tego zwierzęcia rozpoznali biolodzy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyniki badania przedstawili w "Journal of Mammalogy".