Wersja kontrastowa

Spotkanie z Fridą Kahlo

Studenci z IKE w Poznaniu
Studenci z IKE w Poznaniu
Obraz

Dzień z Fridą Kahlo. Grupa studentów i wykładowców IKE odwiedziła wystawę Fridy Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Przewodnik przybliżyła nam życie i twórczość tej niezwykłej KOBIETY-MALARKI, której twórczość bardzo silnie związana była z traumatycznymi doświadczeniami życiowymi.

Można było poznać pierwszą i jedyną w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów, w szczególności ich bliskie relacje z Bernice Kolko i Fanny Rabel, ale również dowiedzieć się o obecności Fridy Kahlo na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce. Zwieńczeniem naszej wizyty w CK ZAMEK było spotkanie z koordynatorami Centrum Praktyk Edukacyjnych: Eweliną Banaszek i Jakubem Walczykiem, którzy przybliżyli nam swoją działalność i zachęcali do krytycznego myślenia i działania na polu edukacji i kultury!

Zobacz: Autograf francuskiego wiersza Słowackiego

Dziękujemy im za serdeczne przyjęcie

:) Było tłoczno, gwarno, ale na pewno warto zobaczyć i nieco bliżej poznać twórczość Fridy, artystki meksykańskiej. Kto ma jeszcze ochotę zajrzeć na wystawę, CK ZAMEK umożliwia wirtualny spacer: https://my.matterport.com/show/?m=2n7RAKKUrmN

Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.