Wersja graficzna

Prof. Kosman odznaczonym medalem Jana Komeńskiego

Prof. Marceli Kosman

Prof. Marceli Kosman z Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odznaczony medalem im. Jana Amosa Komeńskiego. Podczas wernisażu "Fascynujący labirynt świata i raj serca Jana Amosa Komeńskiego" profesor został uhonorowany za popularyzację idei Jana Amosa Komeńskiego.

Zobacz: Jestem przeciwny nazwie Muzeum Enigmy

Uroczystość odbyła się w budynku głównym Muzeum Okręgowego w Lesznie. Odznaczenie zostało przyznane przez Narodowe Muzeum Pedagogiczne i Bibliotekę J.A. Komeńskiego w Pradze. Profesor Kosman w swojej działalności naukowej poświęca wiele uwagi czeskiej literaturze, współpracuje z czeskimi historykami i czeskimi instytucjami, do których należy Narodowe Muzeum Pedagogiczne i Biblioteka im. J. A. Komeńskiego w Pradze. Jego recenzje publikacji poświęconych Komeńskiemu ukazywały się w polskich czasopismach naukowych. W "Roczniku Leszczyńskim" ukazał się również artykuł Profesora poświęcony działalności praskiego muzeum.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa