Pamela Howland, Chopin i The Beatles

Wczorajszy koncert Pameli Howland wypełnił po brzegi Aulę Lubrańskiego Collegium Minus UAM. Dla wielu Pań z naszego Uniwersytetu był to niezwykle miły akcent kończący Dzień Kobiet…
Pamela Howland Piano przebywa w Poznaniu w ramach Fulbright Visiting Scholar prowadząc zajęcia ze studentami anglistyki. Poza tym jednak jest klasycznie wykształconą pianistką specjalizującą się w twórczości Fryderyka Chopina i zespołu The Beatles.

Zobacz: Kalisz. Schola Cantorum i konkurs

Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu skrzętnie to wykorzystał przygotowując nam wydarzenie szczególne. „Chopin Meets The Beatles” to fortepianowe aranżacje ulubionych utworów Beatlesów przenoszące brzmienia Wielkiej Czwórki z Liverpoolu w muzyczny krajobraz utworów Fryderyka Chopina. Ważną rolę w tym niezwykłym spotkaniu muzycznych gigantów odgrywa oczywiście sama pianistka, niezwykle żywiołowa i niekonwencjonalna, szybko nawiązuje kontakt z publicznością.

Wydział Anglistyki