Dr Marek Chojnacki laureatem radiowego konkursu!

Dr Marek Chojnacki laureatem konkursu!
Obraz

„Spotkanie” to tytuł opowiadania autorstwa dra Marka Chojnackiego z Instytutu Kulturoznawstwa Wydziału Nauk Społecznych UAM. Praca zdobyła II Nagrodę w konkursie "Moja niepodległość" organizowanym przez Polskie Radio.

- Mój udział w konkursie Programu 1 Polskiego Radia traktowałem również jako doświadczenie mogące się przydać w mojej codziennej dydaktyce - mówi laureat, dodając: Moje zainteresowania badawcze dotyczą procesów twórczych w kulturze audiowizualnej, zajmuję się technikami tworzenia scenariuszy fabularnych w tradycyjnych i nowych mediach. W Instytucie Kulturoznawstwa prowadzę ćwiczenia o nazwie „Teatr Radiowy” - wyjaśnia.

W historii, którą wymyślił dr Chojnacki, opisuje on swego rodzaju cofnięcie się w czasie i spotkanie ze swoim dziadkiem. Opowiada mu o wydarzeniach, które nadejdą.

Treść zgłaszanych do konkursu utworów miała nawiązywać do znaczenia słowa "niepodległość". Tekst mógł być oparty na przeżyciach własnych, członków rodziny, czerpać z historii Polski i życiorysów znanych, czy mniej znanych autentycznych postaci lub opisywać wydarzenia całkowicie fikcyjne związane bezpośrednio albo pośrednio z rokiem 1918 i innymi ważnymi dla losów naszej ojczyzny datami. Granicą była wyobraźnia słuchaczy.

I Nagrody w konkursie nie przyznano. II Nagrodę ex aequo z dr. Chojnackim zdobył Janusz Wojewoda za opowiadanie „Korona”.

Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa