WNPiD: Promocja prac doktorskich i habilacyjnych

W czwartek w Auli Lubrańskiego miała miejsce uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych o bronionych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

- Uroczyste promocje doktorskie są ważnym elementem starej i czcigodnej tradycji akademickiej. Stopień doktora stanowi podstawę dalszej kariery akademickiej i naukowej. W przypadku doktorów habilitowanych jest to certyfikat, przepustka do prowadzenia samodzielnych badań naukowych i to co jest szczególnie ważne, to patent na kształcenie nowych kadr naukowych - mówił prof. Andrzej Stelmach, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Czytaj także; Medal ALUMNO BENE MERENTI odebrała córka

Nowi Doktorzy i Profesorowie podczas uroczystości złożyli ślubowanie, otrzymali dyplomy oraz życzenia wielu owoców działań naukowych.

Wydarzenia Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa