VI Piknik z wyobraźnią za nami

Jagoda Haloszka, fot. Adrian Wykrota

Za nami VI edycja Pikniku z Wyobraźnią organizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Mimo deszczu na uczestników czekała cała masa naukowych atrakcji, dzięki którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

- Piknik z wyobraźnią to nasze flagowe wydarzenie, organizowane w ramach działalności CSV PPNT. Wraz z wystawcami przede wszystkim popularyzujemy nauki ścisłe, zarażamy pasją do nich, edukujemy, przedstawiamy ciekawe technologie. I choć tak naprawdę atrakcje kierujemy do dzieci, to okazuje się, że świetnie bawią się przy nich całe rodziny – podkreślają organizatorzy.

Czytaj także: UAM „przesłuchiwany” w konkursie na uczelnię badawczą

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję m.in. zobaczyć specjalne pokazy chemiczne, które przygotowali członkowie Naukowego Koła Chemików UAM, a także poznać fizyczne oblicze baniek mydlanych, czy stanąć oko w oko z drapieżnymi robotami. Strefa Laboratorium Wyobraźni zelektryzowała uczestników Pikniku i zaplątała ich umysły ciekawostkami naukowymi. Podczas Pikniku przygotowano również zajęcia sensoryczne i manualne, warsztaty językowe, a także pokazy florystyczne i artystyczne. Nie zabrakło okularów wirtualnej rzeczywistości oraz elektrycznych pojazdów. Natomiast w strefie sportu i zdrowia można było nie tylko zmierzyć się z zadaniami sprawnościowymi czy pokonać tor przeszkód, ale również uzyskać porady w zakresie dietetyki i zdrowego żywienia.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie